Translate

10 Ağustos 2013 Cumartesi

Estee Lauder Double Wear Stay In Place Makeup - Fondöten

Çok severek kullandığım fondötenin ayrıntılı yazısını sonunda yazabildim. 


Estee Lauder'in bundan 10 yıl önce bi fondötenini kullanmıştım, buda 8-9 ay önce aldığım 2.şişesi fondötenin. 10 yıl önce kullandığımda double wear falan yazıyordu ama şişe daha değişikti, çok zaman oldu elbette değişmeler gerçekleşti ama hala hatırlıyorum cildime, sürdüğüm zaman yaptığı o güzel etkiyi. 
Hem spfli hem de ten rengimle tam uyumlu. Kapatıcılık harika olduğu gibi duruşu çok doğal. Özelliklede tenimle tam uyumlu olduğu için varla yok arası bir duruş sergiliyor. Hoş şu an piyasada olan tüm fondötenler artık varla yok arası doğal görünüm sergilemeyi başarabiliyor. 

Gelelim diğer üstünlüklerine: 

Parlama yapmıyor. Mat bitirişli. Pudrayla kesinlikle kullanmıyorum bunu gerek olmuyor. Yağlı ciltlerin seveceği bir ürün. 

Extradan baz kullanmayı gerektirmeyecek bir fondöten. Ama kullanıladabilir tabi. Kalıcılığı zaten çok iyi. Sabah 9 akşam 11'e kadar ciltte bozulmadan, kapatıcılığını kaybetmeden kaldığını tecrübeledim. Hemde hiç baz kullanmamıştım. 

Yağlı ciltler bu fondöteni kullandıklarında extradan baz olarak yağlanmayı geciktirici önleyici vb. ürünler kullanmasada olur. Ama çok üzün süre bu fondöten ciltte taşınacaksa yanlarında ufak bir pudra taşıyabilirler. Kısa süreli kullanımlar için herhangi bir müdahaleye gerek yok. 

Cildime baz olarak nemlendirici sürersem biraz ama biraz matlık kırılıyor. Fakat yinede glowy denen görüntüyü oluşturmuyor. 

Elimde ya da fondöten fırçasıyla uyguluyorum ikisinde de sonuç güzel ama parmaklarımla uyguladığımda kapatıcılığı daha iyi sağlıyor. Fırçayla belki 1 kat daha geçmek isteyebilir ama buda sorunlu ciltlerde gerekecek birşey.  Çok lekeli,çilli bir cilt varsa ortada, parmakla uygulamak en iyisi. Güzel tarafıda en ufak tanesi bile bütün yüze yetebiliyor.

Cam şişede olması biraz sıkıntı şöyleki; ürün bittiği zaman içinde kalan ürünleri nasıl sıyırırız bilemiyorum :))) 

Ürünü almak istediğimizde fazla kaçırabiliriz bu da pompalı şişe olmayışından sebep. 

Cildime sürmeden önce baz, nemlendirici, hiç birşey ama hiç birşey uygulamadan sürersem dahi çok güzel sonuç veriyor. Bu fondöteni uygulamadan önce hiçbir hazırlık yapmasanız dahi olur. Acele durumlar için çok iyi bir kurtarıcı. 

Yağsız ürün olmasına rağmen nemlendirici sürmediğimde bile kuru görüntü vermedi. 

Kokusuz diyemiycem. Bi kokusu var ama kalıcı olan bir koku değil. Yüze sürüldüğü anda uçup gidiyor. Parfümlü desem o kadarda ağır ve keskin değil ama koku mevcut. Loreal fondötenlerine göre mesela daha belirgin bir koku var. 

Temizliğine ise dikkat etmek gerek. Ciltten çok iyi arındırılması lazım.

Giysilere bulaşmaz dediğine pek güvenmeyin bulaşma yapabiliyor. Yani yanağınızı birinin omzuma koyduğunuzda hemen bulaşmaz ama kıyafeti cilde çok fazla sürerseniz bulaşmaya başlayabilir. 

Evet çok kapatıcı olduğundan dolayı sürekli kullanmamak en iyisi, ağır gelebilir. Ben en fazla 5 gün üst üste kullandım. 

İlk kullandığımda, yüzümün gözenekli kısımlarında kabarmalara sebep oldu ama çok fazla sivilce üretimide yapmadı cildimde. Sadece ağır geldiğini belli etti. Biraz ara verip, cildimi düzenlice tonikledim ve o kabartılar hemen geçti. Sonraları ise hiçbir kötü etki yapmadı. Cilt alıştı. 

Her cilt tipi kullanabilir. Sadece sivilce problemi çekenler biraz uzak durmalı.  Benim cildim karma çok yağ üreten bir yapısı yok ama sıcak günlerde başka tarz fondötenler parlama yaparken bu ürün yapmaz. Yazın kullanmak çok ideal değil ama arada bir kullandığınızda extradan nemlndirici sürülmezse parlama yapmadan rahatça dolaşılabilir. Parlama yaptığı hissedilirse hafif pudra yeter. 

Kolumdaki alerjik görüntünün öncesi ve sonrasına bakalım. 

En kısa özetiyle; kalıcı, kapatıcı ve mat duruş isteyenlere kesinlikle önerebileceğim bir fondöten. Zahmetsiz kullanımıyla çok cezbedici. Bazsız kullanımda bile mükemmel sonuç ve kalıcılık. Nemlendirici ister kullanın ister kullanmayın, her türlü mat görünüm. 
Fiyatını kesinlikle hakeden bir ürün, şişesi küçük bile dursada en az 1 sene yeterecek kadar ürün çıkacaktır. Kaliteli bir fondöten isteyenlere tereddütsüz tavsiyemdir. 
Tam hatırlayamamakla birlikte 110-150 lira arası fiyatta. İnternetten sitelere göre değişen fiyatlarda da bulunabilir. İndirim zamanı görürseniz kaçırmayın derim. 

Sevgiler...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder