Translate

6 Ocak 2014 Pazartesi

SAÇA HACİM VEREN ŞAMPUANLAR #2 || THE BODY SHOP Rainforest VolumeShampoo • Hacim Veren Şampuan

Evde koca bir "hacim verici şampuan" kolleksiyonum var ve bu şampuanda onlardan sadece biri. John Frieda hayal kırıklığı yaratmışken bende, bu şampuan ondan 1 adım önde.Genelde hacim veren şampuanların saçları sertleştirdiği söylenir. Bu şampuanda öyle birşey olmuyor. Tam tersi saçları yumuşak bırakıyor ama yağlı-yağlanmaya müsait saçlar için biraz sıkıntı olabilir. Benim saçımı 24 saat içerisinde yağlandırdığını söyleyebilirim. İçerisindeki falanca çeşit yağların bunda etkisi çok sanırsam. 

İlk yıkamada verdiği hacim tatmin edici ama saç yağlanmaya başladığında ister istemez sönük bir hal alıyor saçlar. 

Yıpranmış saçlarında severek kullanacağını düşündüğüm bir şampuan. Saçları biraz elektiriklendirdiğini söyleyebilirim ama elektiriklenmeyi önleyici başka şeylerle kullanılırsa bu sorun da yok olabilir. 

Diğer market şampuanlarına göre içeriğinin daha masum oluşuda bir diğer artı. Diğer şampuanlar gibi deterjanımsı bir köpürme olmuyor. Kararında. Temizlemesi yeterli. 

Saçları çabuk yağlandırmasa idi 10 üzerinden 8i hakederdi  ama (2 puanı da elektiriklendirdiği için kırdım:) yağlandırmayı çabuklaştırdığı için 10/6 diyorum. Yıpranmış ama hacim isteyen saçlar için ideal bir şampuan olup, normal saçlar için gün aşırı saç yıkattıran bir ürün olduğunu belirtmem gerek. Ama asla almam bir daha diyeceğim tarzda bir ürün değil. Ayrıca saçlarımda dökülme sorunuda olmadı. 

Renklendirici, paraben, sülfat ve silikon içermiyor. Herkese mutlu günler :) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder